Návrhy jízdních řádů veřejné linkové osobní dopravy

Vážení představitelé měst a obcí Pardubického kraje,

přílohou Vám k vyjádření zasílám návrhy jízdních řádů veřejné linkové osobní dopravy, kterou objednává Pardubický kraj.

Předkládané jízdní řády jsou uzavírány na období od 11. 12. 2022. V jízdních řádech byly provedeny pouze menší úpravy, které vycházely z Vašich požadavků. Současně byly provedeny změny názvů zastávek. V oblastech Pardubického kraje, kde zajišťuje dopravu společnost BusLine Pardubicko s.r.o. nedošlo ke zvýšení rozsahu objednávané dopravy, protože sej jmenovanému dopravci se nepodařilo navýšit počty řidičů.

Vážení představitelé měst a obcí Pardubického kraje, Vaše připomínky prosíme zaslat do 11.11.2022 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pokud to bude provozně možné, k prosincovým změnám jízdních řádů připomínky zapracujeme. Pokud tyto připomínky nebude možné zapracovat, jako další možný termín je k březnové změně jízdních řádů. Dále Vás informuji, že návrhy jízdních řádů, které jsou uvedeny v příloze obsahují pouze číselné názvy linek. Pro lepší orientaci v jízdních řádech Vám zasílám následující odkaz:   http://portal.idos.cz/

Na tomto odkazu zadáte vyhledávání podle měst/názvů zastávek a vyhledávač Vám naleznete veškeré současně platné jízdní řády – linky, které do daného místa zajíždí.

Ing. Leoš Beran

odbor dopravy a silničního hospodářství

vedoucí oddělení dopravní obslužnosti

Krajský úřad Pardubického kraje