Informace obecního úřadu Trpín k situaci ohledně nemoci COVID-19

Vláda České republiky přijala opatření, která omezují pohyb lidí. Pobyt na veřejnosti bychom měli omezit na dobu nezbytně nutnou, povoleny jsou cesty do zaměstnání, na nezbytné nákupy, nezbytné cesty za blízkými osobami. Při pohybu na veřejnosti používejte roušku nebo šátek a dodržujte bezpečný odstup mezi lidmi.

Roušky – nošení roušek má za hlavní cíl zmírnit přenos mezi již nakaženými a dosud zdravými. I bez zjevných projevů může být nakažený člověk několik dní infekčním a nošení roušek zmírňuje riziko přenosu na okolí. Zároveň je projevem ohleduplnosti k ostatním. Obec zajistila materiál a výrobu zajišťují dobrovolníci. Kdo by se chtěl do výroby roušek zapojit, případně by potřeboval materiál pro jejich výrobu pro sebe a občany ve svém okolí, kontaktujte starostu na níže uvedeném čísle, nebo přímo Ivanku Navrátilovou. Všem dobrovolníkům za jejich pomoc velice děkujeme.

Informace – sledujte informace veřejnoprávních médií, obecní webové stránky www.trpin.cz a pokud ještě nemáte zřízeny informační sms obecního úřadu, pošlete pro svoji registraci sms ve formátu: Jméno, příjmení, Trpín č.p./Hlásnice č.p., na telefonní číslo 605 208 593

Potraviny – Dle vyjádření COOP Havlíčkův Brod by měla být provozovna v Trpíně nadále otevřena bez omezení. Pro seniory nad 70 let nabízíme možnost nákupu a donášky domů aby nemuseli opouštět domov, což je v této situaci velmi žádoucí. Kdo by měl o tuto službu zájem, kontaktujte starostu na uvedeném tel. čísle, případně paní Štěpařovou na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Služba je bezplatná.

Lékaři - Všechny návštěvy lékaře by měly být předem projednány telefonicky. Je to proto, že je ve zdravotnických zařízeních potřeba minimalizovat kontakt sostatními lidmi. V případě že se zhorší váš zdravotní stav (objeví se zejména horečka, kašel, dušnost), kontaktujte telefonicky svého lékaře, který bude dále organizovat poskytovaní zdravotní péče ve spolupráci krajskou hygienickou stanicí, případně volejte linku 112

Kontakty – Pokud potřebujete poradit v souvislosti s koronavirem, jsou k dispozici nonstop linky Státního zdravotního ústavu 724 810 106, 725 191 367, 725 191 370.

Informační linka Krajské Hygienické Stanice Pardubického kraje 7.00 - 19.00 602 730 251

Speciální bezplatná informační linka pro seniory a osoby o ně pečující 800 200 007 (8:00 - 20:00)

Starosta: Josef Štaud (602 555 523) Místostarosta: Pavel Břenek (604 851 081)