Myslivecký spolek Trpín

Myslivecký spolek hospodaří na smíšené honitbě o celkové výměře 1 914 ha. Tuto honitbu má pronajatou od Honebního společenstva Trpín – Hartmanice, LČR, Pozemkového fondu a Města Poličky.

Myslivecký spolek Trpín – Hartmanice má v současnosti 28 členů a 3 zájemce o činnost. Chod spolku je řízen pětičlenným výborem a tříčlennou revizní komisí v čele s předsedou a mysliveckým hospodářem.

Odpověď na otázku, co je vlastně myslivost, nalezneme v zákoně o myslivosti 449/2001 Sb. Myslivostí se podle něj rozumí činnost prováděná v přírodě ve vztahu k volně žijící zvěři jako součásti ekosystému a spolková činnost směřující k udržení a rozvíjení mysliveckých tradic a zvyků jako součásti českého národního kulturního dědictví. Litera zákona tedy pamatuje nejen na chov a lov zvěře a činnosti s tím související, ale také na kulturní a spolkovou činnost, která je pro myslivecký spolek velice důležitá.

Myslivost není jen lov zvěře, jak si někdy veřejnost představuje. Je to celoroční práce našich členů. Začínáme na jaře brigádami při sběru kamene pro AVB Bystré, na podzim je to zase pytlování obilí a navážení zásob pro zvěř do krmných zařízení na zimní období.

V měsíci červenci pořádáme tradiční Majdalenkovou zábavu. Obci vypomáháme organizovat akce pro děti na začátku prázdnin a další, kterými jsou například setkání rodáků. V podzimním období začíná hlavní lovecká sezóna, která vrcholí naší poslední lečí, kterou pořádáme každoročně a těšíme se na setkání s našimi hosty a kamarády. Největší naší společenskou akcí je tradiční myslivecký ples, který se koná vždy koncem ledna nebo začátkem února v kulturním domě. Těší se z něj nejen naši členové, ale i široká veřejnost.

Myslivost je celoroční práce, práce pro zvěř, pro přírodu a krajinu, je to dodržování pravidel a chovatelských zásad, dodržování mysliveckých tradic. Je to láska a úcta k naší přírodě.

Trofeje ulovené srnčí zvěře je možné každoročně shlédnout na okresní výstavě trofejí, kde se mimo jiné hodnotí také správnost provedeného odlovu a to jak z hlediska kvality, věkové struktury a doby odlovu.

Adresa:
Myslivecký spolek Trpín - Hartmanice
Trpín 77
569 74 Trpín

 

Kontakty:
Petr Štěpař, předsada spolku , telefon : 605 267 845
Ing. Vlastislav Tichý, myslivecký hospodář, telefon : 737 601 520
e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.